Testujemy kosmetykiJak długo trwa schnięcie lakieru do paznokci? Odpowiedź ostateczna

Wiele kobiet ma problem z wysuszeniem lakieru do paznokci. A nawet jeśli wydaje się, że lakier jest suchy to rano na paznokciach można dostrzec zagniecenia od poduszki... Okazuje się, że nawet po paru godzinach lakier nie wysycha dokładnie. Dlaczego tak się dzieje? Ile tak naprawdę schnie lakier do paznokci? Co zrobić żeby lakier do paznokci szybciej sechł? Po przeczytaniu tego artykułu już nigdy nie będziesz mieć problemów z malowaniem paznokci!

Jak długo schnie lakier do paznokci?

Do pełnego wyschnięcia koło 10 minut, jeśli używasz lakieru w odpowiedni sposób. Najważniejsze w malowaniu paznokci jest kładzenie cienkich warstw! To absolutna podstawa. Jeśli położysz za dużo lakieru za jednym razem to ile byś nie czekała lakier i tak nie wyschnie. Pamiętaj zatem – nakładaj cieniutkie warstwy równomiernie położonego koloru, przed położeniem następnej warstwy odczekaj aż poprzednia całkowicie wyschnie.

5 porad dzięki któremu Twój manicure będzie idealny

1. Przed pomalowaniem odtłuść paznokcie cleanerem

2. Upewnij się, że Twoje paznokcie są czyste.

3. Miej stabilną rękę. Nie maluj w powietrzu, oprzyj łokcie o biurko lub stół. Unikniesz zalania skórek.

4. Nie spiesz się.

5. Użyj topu by zabezpieczyć lakier i przedłużyć trwałość i wytrzymałość manicure.

5 rzeczy, których nie należy robić podczas malowania paznokci

1. Nie kremuj rąk bezpośrednio przed nałożeniem lakieru, nie bierz przed tym długiej kąpieli. Lakier nie będzie się trzymał!

2. Nie dotykaj ani nie poprawiaj włosów podczas malowania. Czasem ciężko się opanować ale w ten sposób rozmażesz lakier i manicure będzie trwał jeszcze dłużej.

3. Nie próbuj iść do łazienki. Skorzystaj z niej przed zaczęciem nakładania lakieru!

4. Nie używaj starego lakieru.

5. Nie kąp się zaraz po nałożeniu lakieru!

Mamy nadzieję, że od dziś będziesz malować swoje paznokcie cienkimi warstwami i już nigdy nie obudzisz się z odgnieceniami na lakierze! Powodzenia! :)

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top