Kiedy koncert?

Gdzie bilety?

www.biletyna.pl

www.eventim.pl

www.biletynakabarety.pl

Kasa Filharmonii im.H.Wieniawskiego w Lublinie
ul. M.C.Skłodowskiej 5
tel. 81 53 15 112

KULTUROMANIAK
Centrum Handlowe E.LECLERC
ul. T.Zana 19
tel. 81 44 63 107

Bilety
Bilety na Kabarety

Rezerwacja i zamówienia biletów:

- tel. 0-661-855-690
- tel. 0-667-303-303

- agencjakoncertowannn@op.pl

Sprzedaż biletów następuje również na 2 godziny przed koncertami

Numer rachunku bankowego do przelewów:


Bank PEKAO SA III/O Lublin
44 1240 2382 1111 0000 3902 1760

KONTAKT: agencjakoncertowannn@op.pl


MARIA AWARIA
- Maria Peszek

Pewna część społeczeństwa jest oburzona. Nazywa Marię Peszek niemoralną prowokatorką. To wszystko dlatego, że na jej najnowszej płycie słyszymy takie słowa jak "fuck", "wydepilowane", "wymiętolić" itd. Niczym Rex z jednej jej piosenek, który odezwał się na słowo "sex". Warto dodać, że to przede wszystkim bardzo dobra płyta, w których wspomniane słowa użyte są jako wyrażenie uczuć, a nie środek sam w sobie.

To wielkie zamieszanie związane z premierą płyty "Maria Awaria" wydaje się być idealną promocją dla Marii Peszek. Powiedzmy to sobie szczerze. W kraju zdominowanym przez tlenione, powiększone tu i ówdzie, gorsze kopie Marii Carey i Britney Spears, takiej artystce jak ona niezwykle ciężko byłoby przebić się do świadomości słuchaczy.

Ona, "metr pięćdziesiąt dwa, dziko rosnącego nieba", 35-letnia aktorka o dość przeciętnej fizis, ma z góry utrudnione zadanie w dziedzinie autopromocji. Bez problemu znajdziemy przecież i ładniejsze i obdarzone lepszym głosem i nawet piszące lepsze teksty. W tym przypadku najważniejszy był więc pomysł na siebie. Mały, lecz figlarny - ta dewiza życiowa mojego kolegi doskonale sprawdziła się także w przypadki panny Peszek.

Albumu "Maria Awaria" słucha się z wielką przyjemnością. Stoi za tym nikt inny jak Smolik, który muzycznie reanimował niedawno zarówno Krzysztofa Krawczyka, jak i Marylę Rodowicz. Główną siłą płyty są jednak teksty. Teksty, które tak bardzo szokują niektórych dziennikarzy z prawicowych mediów.

Maria Awaria bawi się słowem i wyraźnie widać, że ta zabawa podoba jej się najbardziej. "Poliż mnie, I'm Polish, albo jeśli wolisz, możesz mnie posolić, albo wy... miętolić". Ten tekst piosenki "Hujawiak" obrazuje charakter całej płyty. Sporo tu humoru, przenikliwych obserwacji i przede wszystkim dystansu do siebie i otaczającego świata.

Michał Braum, www.muzyczna.pl

Maria Awaria

1) miś » » »
2) kobiety Pistolety » » »
3) marznę Bez Ciebie » » »
4) rosół » » »
5) miłość w systemie dolby surround Feat Edek » » »
6) reks » » »
7) hujawiak » » »
8) maria awaria » » »
9) superglue » » »
10) ciało » » »
11) rozpuda » » »
12) hedonia » » »
13) ps. ładne słowa to » » »
14) +muchomory » » »