Paznokcie i urodaCzy mogę używać hybrydowego lakieru do paznokci w czasie ciąży?

DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO POZYCJA "3-FREE" MOŻE POMÓC CHRONIĆ TWOJE NIENARODZONE DZIECKO.

Ostatnio dużo mówi się o lakierach do paznokci, które są 3-free, co oznacza, że nie zawierają trzech toksycznych substancji chemicznych którymi są:

• DBP (ftalan dibutylu),

• Formaldehyd

DBP może powodować problemy z produkcją hormonów u płodu; toluen może powodować problemy z reprodukcją, bóle głowy, swędzenie oczu i więcej; a formaldehyd może powodować problemy z oddychaniem, a nawet raka. Kto by pomyślał, że ładny manicure może być tak przerażający!

Podczas gdy niektórzy lekarze uważają, że kontakt z lakierem do paznokci może być szkodliwy dla płodu, nie ma wyraźnych dowodów na to, że okazjonalny manicure lub pedicure jest niebezpieczny.

Dobrą wiadomością jest to, że lakiery do paznokci popularnych marek jak OPI, Sally Hansen i Essie, Evonails są 3-free. Złą wiadomością jest to, że niektóre produkty paznokci innych firm, które zostały oznaczone jako 3-free, zawierają niektóre z tych paskudnych chemikaliów. Jeśli zbyt się boisz możesz zrezygnować całkowicie z lakieru (paznokcie au naturel też mogą wyglądać ładnie jeśli odpowiednio o nie zadbasz – polecamy manicure japoński!). Uważamy jednak, że wybór marki 3-free, której ufasz, jest okej :)

NASZA RADA:

Jeśli wybierasz się do salonu na manicure lub pedicure, upewnij się, że w pomieszczeniu jest odpowiednia wentylacja, a używane narzędzia zostały wysterylizowane w autoklawie. Kosmetyczka powinna wyjąć narzędzia z torebki, której używa się w autoklawie (ma foliową górę i biały spód, strzykawki i igły, które kupujemy w aptece są identycznie zapakowane)

Poproś stylistkę paznokci, aby nie wycinała Ci skórek, ponieważ jesteś bardziej podatna na infekcje w czasie ciąży i cięcie delikatnej skóry może spowodować zarażenie bakteriami oraz zarazkami.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top