Kiedy koncert?

Piątek - 15 listopada 2013 - godz.20.00

Collegium Maius UM
ul. Jaczewskiego 4
20-097 Lublin

LESZEK MOŻDŻER, LARS DANIELSSON, ZOHAR FRESCO

Bilety: 130, 110 zł

Gdzie bilety?

www.biletyna.pl

www.eventim.pl

www.biletynakabarety.pl

Kasa Filharmonii im.H.Wieniawskiego w Lublinie
ul. M.C.Skłodowskiej 5
tel. 81 53 15 112

KULTUROMANIAK
Centrum Handlowe E.LECLERC
ul. T.Zana 19
tel. 81 44 63 107

Bilety
Bilety na Kabarety

Rezerwacja i zamówienia biletów:

- tel. 0-661-855-690
- tel. 0-667-303-303

- agencjakoncertowannn@op.pl

Sprzedaż biletów następuje również na 2 godziny przed koncertami

Numer rachunku bankowego do przelewów:


Bank PEKAO SA III/O Lublin
44 1240 2382 1111 0000 3902 1760

KONTAKT: agencjakoncertowannn@op.pl


KONCERT PROMUJĄCY ALBUM "POLSKA"

Pierwszy raz zagrali razem w 2004 roku, na warszawskiej starówce. Już wtedy było słychać muzyczną chemię, która połączyła ich w najbardziej dziś rozpoznawalne trio. Owocem tej współpracy były płyty: wydany w 2005 roku „The Time” oraz w rok później „ Between Us and the light”, obydwa krążki w kilka tygodni po premierze pokryła Podwójna Platyna. Obecnie płyta „The Time” osiągnęła status Diamentowej Płyty. Panowie po siedmiu latach przerwy, spotkali się ponownie wiosną roku 2013 w Alvernia Studios, aby nagrać swoją trzecią płytę studyjną: „Polska”. To pierwsza płyta TRIO, która będzie dystrybuowana poza terytorium Polski (Outside Music), ogólnoświatowo (Europa, Azja, USA) przez prestiżową, niemiecką wytwórnię płytową ACT, która czwarty raz z rzędu została nagrodzona “ECHO Jazz Award” jako wydawca roku.

Nowa płyta Możdżera-Danielssona-Fresco pełna jest splatających się nastrojów, przenikających stylów, uzupełniających przez muzyczne klimaty. Do tego kolażu każdy z muzyków daje coś tylko od siebie. Możdżer celebruje dźwięk i barwę, szuka impresjonistycznych wrażeń, syci zmysły muzycznymi kolorami. Jego „Polska” bywa raz liryczna i słoneczna, raz zmysłowa i melancholijna, innym razem ostra i dosadna, uporczywa i zadziorna. Danielsson – bezpretensjonalny i zdystansowany mistrz nastroju - proponuje zrazu pełne optymizmu, proste i beztroskie brzmienia, dalej nostalgiczne, refleksyjne chwile muzycznej zadumy. Subtelną i delikatną opowieść o „Polsce” dynamizuje Fresco – muzyk żywiołowy, twórca niepokorny, artysta energetyzujący. Jego transowa stylistyka nie tylko mobilizuje i pobudza zmysły, także niepokoi, drażni, nie pozwala przejść obojętnie . Fresco serwuje nam rodzaj dźwiękowej mantry – śmiałej i zaczepnej, o etnicznym charakterze i pierwotnym brzmieniu.

„Polska” ma wiele klimatów, skojarzeń i odsłon. Bywa, że tchnie melancholią i zmysłową liryką („She Said She was a Painter”, „Yearning for a Nest”), bywa, że śpiewa, łagodzi, uspokaja zmysły („Africa”, „Norgon”), bywa także, że zaczepia, drażni, atakuje („Shavuot/Weeks”, „KarMa Party”, „Gsharim”). Jest jak nasza aura – jesienna i świeża, kolorowa i upalna, czasem także smutna, refleksyjna i deszczowa.

„Polska” to płyta szczególna – to dźwiękowy dokument potwierdzający kilkuletnią współpracę muzyków, artystyczną symbiozę, która miała czas, aby się umocnić, dotrzeć, dookreślić. To jednak także płyta osobista dla każdego z nich – świadectwo orientalnych korzeni Zohara Fresco, bezpośrednia odsłona lirycznej wrażliwości Larsa Danielssona, wyraźny jak nigdy obraz impresjonistycznych fascynacji Leszka Możdżera.Leszek Możdżer