Kosmetyki na czasieKażda z nas uwielbia mieć lakier hybrydowy na swoich paznokciach. Manicure zazwyczaj wykonuje się w profesjonalnych salonach. Jednak co jeśli nie ma się czasu na pójście i zdjęcie hybrydy w salonie? Trzeba zdjąć lakier samodzielnie! Jak to zrobić? Na pewno nie zdrapywać/zgryzać – właśnie ta metoda zdejmowania lakieru hybrydowego jest najczęstszą przyczyną zniszczonych paznokci! Razem z hybrydą zrywamy także część paznokcia... W efekcie czego staje się on cieńszy, bardziej podatny na złamania i urazy. Nigdy tak nie rób.

Jak zatem bezpiecznie zdjąć hybrydę w domowych warunkach?

Zacznij od przygotowania. Do zdjęcia lakieru hybrydowego są potrzebne:

• Folia aluminiowa

• Drewniany patyczek

Weź pilnik i lekko spiłuj błyszczącą warstwę topu z paznokcia. Top zazwyczaj nie rozpuszcza się w acetonie więc zrób to porządnie by nie mieć potem problemu ze zdjęciem lakieru.

Weź wacik i wylej na niego trochę acetonu. Umieść go na całym paznokciu i owiń palec w folię aluminiową – jeśli nie owiniesz go folią aceton szybko wywietrzeje. Powtórz to na każdym palcu. Odczekaj około 10-15 minut.

Zsuń folię aluminiową z jednego palca. Lakier powinien już zacząć odchodzić. Użyj patyczka z drzewa pomarańczowego aby zeskrobać resztę lakieru. Jeśli ciężko Ci idzie nie zrywaj lakieru, nie podważaj go! W ten sposób możesz zdjąć lakier razem z częścią Twojego prawdziwego paznokcia – włóż palec na kolejne 5 minut do folii aluminiowej. Potem powtórz skrobanie.

Gdy zdejmiesz już lakier z paznokci weź bloczek polerski i wyrównaj powierzchnię paznokcia. Umyj dokładnie ręce i posmaruj je grubo kremem. Aceton baaardzo wysusza skórę dłoni i paznokcie.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top