Kiedy koncert?

5 listopad 2016 - sobota - godz.18

Sala Filharmonii im.H.Wieniawskiego w Lublinie
ul. M.Curie-Skłodowskiej 5

Alosza AdwiejewSPRZEDAŻ BILETÓW

Gdzie bilety?

www.biletyna.pl

www.eventim.pl

www.biletynakabarety.pl

Kasa Filharmonii im.H.Wieniawskiego w Lublinie
ul. M.C.Skłodowskiej 5
tel. 81 53 15 112

KULTUROMANIAK
Centrum Handlowe E.LECLERC
ul. T.Zana 19
tel. 81 44 63 107

Bilety
Bilety na Kabarety

Rezerwacja i zamówienia biletów:

- tel. 0-661-855-690
- tel. 0-667-303-303

- agencjakoncertowannn@op.pl

Sprzedaż biletów następuje również na 2 godziny przed koncertami

Numer rachunku bankowego do przelewów:


Bank PEKAO SA III/O Lublin
44 1240 2382 1111 0000 3902 1760

KONTAKT: agencjakoncertowannn@op.pl


Alosza Awdiejew
- człowiek instytucja

Aktor, piosenkarz, językoznawca, nauczyciel akademicki, artysta legendarnej Piwnicy pod Baranami, niezrównany opowiadacz dowcipów - lista fachów Aloszy Awdiejewa jest imponująca. Sam o sobie skromnie mówi, iż: "Z powołania jestem błaznem i uważam, że jest to bardzo ważna profesja. Rozśmieszyć człowieka, to znaczy przywrócic go do życia. Śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości".

Alosza na artystę zapowiadał się już w wieku sześciu lat, kiedy to jeszcze jako Aleksy, chłopiec urodzony w Stawropolu na Kaukazie, zaczął występować ze swoją matką śpiewając kołysanki i piosenki ludowe. Ukończył szkołę muzyczną, potem trafił na studia anglistyki do Moskwy, gdzie szczęśliwym trafem uzyskał stypendium naukowe i wylądował w Krakowie jako student filologii polskiej. Uczył się dobrze - jeszcze lepiej śpiewał. W 1976 roku zadebiutował u boku Piotra Skrzyneckiego w Piwnicy pod Baranami, gdzie natychmiast podbił widzów jako niezrównany interpretator romansów rosyjskich. Jednocześnie z powodzeniem zajmował się pracą naukową, ktorej efektem jest dzisiaj posada profesora w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz polskie obywatelstwo. Zajmuje się m.in. gramatyką komunikacyjną i funkcjonowaniem języka w środkach masowego przekazu.

Jako wykładowca jest uwielbiany przez studentów - jako artysta zdobywa serca kolejnych widzów dzięki profesjonalizmowi i starannemu doborowi repertuaru. Śpiewa piosenki po polsku, rosyjsku, w języku jidysz i po ukraińsku - piosenki rubaszne, reflesyjne, wzruszające, filozoficzne. Każdą piosenkę poprzedza komentarzem satyrycznym, który nie tylko bawi, ale też zmusza słuchaczy do chwili namysłu i zadumy nad wartościami tego świata. Podczas koncertu towarzyszą mu dwaj znakomici muzycy: Marek Piątek, jeden z najlepszych polskich gitarzystów solowych i Kazimierz Adamczyk, utalentowany kontrabasista i jazzman.

 

ALOSZA AWDIEJEW